Tablice sensoryczne

Czym jest tablica manipulacyjna sensoryczna?

Zabawki sensoryczne cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców, chcących zadbać o kompleksowy rozwój swojego maluszka. Ich głównym zadaniem jest stymulowanie rozwoju fizycznego i psychicznego poprzez wykorzystanie wszystkich zmysłów. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych zabawek edukacyjnych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz sprawdzone tablice manipulacyjne, które pozwalają na połączenie zabawy z nauką. Zabawki mają postać drewnianych desek, na których umieszczone są dodatkowe elementy, takie jak sznurki, zamki, przyciski oraz koła zębate. Tablica manipulacyjna skutecznie rozwija tym samym koordynację na linii oko-ręka oraz zdolności manualne. Zachęca dziecko do odkrywania nieznanych przedmiotów, pobudzając wyobraźnię. Ponadto zabawki te nie powodują szkodliwego w skutkach przebodźcowania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetl 24 48 96

Jak wykorzystać tablice manipulacyjne w codziennej zabawie?

Tablice manipulacyjne na ścianę i podłogę to świetna zabawka do samodzielnego użytkowania. Na pierwszym etapie zabawy pozwól dziecku na odkrywanie poszczególnych elementów. Dzięki temu zaspokoi swoją ciekawość, rozwijając przy tym wszystkie najważniejsze umiejętności. Jeśli zobaczysz, że Twoja pociecha nie ma pomysłów na dalszą zabawę, możesz do niej dołączyć. Zadawaj pytania oraz zachęcaj do wykorzystania w inny sposób. Cały czas pozostawiaj jednak przestrzeń do samodzielnego odkrywania przeznaczania elementów. Tablica manipulacyjna na ścianę powinna być dostosowana do wieku i etapu rozwoju maluszka. Najmłodsze dzieci będą skupiać się na najprostszych czynnościach, podczas gdy starsze chętnie zajmą się bardziej skomplikowanymi zadaniami manualnymi. Zabawki manipulacyjne możesz wykorzystywać zarówno w domu, jak i w okolicznościach przyrody. Zmiana otoczenia zachęci małego odkrywcę do podejmowania nowych czynności.

Jakie tablice sensoryczne wybrać na prezent?

Sensoryczna tablica manipulacyjna to świetny pomysł na prezent. Zabawki wykonane z bezpiecznych i naturalnych materiałów będą stanowić doskonałą alternatywę dla klasycznych plastikowych akcesoriów. Będzie to doskonały upominek dla chłopców i dziewczynek, w różnym wieku. W ofercie naszego sklepu dostępna jest tablica sensoryczna w kształcie rakiety wyposażona w 4 moduły edukacyjno-sensoryczne, rozwijające różne umiejętności. Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się także tablica sensoryczna manipulacyjna drzewo do powieszenia na ścianie. Układanka-owoce, koła zębate oraz labirynt zachęcą do aktywnego spędzania czasu. Już dziś zapraszamy do odkrycia pełnej oferty produktowej dostępnej w naszym sklepie!