Prezenty świąteczne

Jak narodził się zwyczaj wręczania prezentów?

Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment na wspólną celebrację w gronie rodziny i przyjaciół. Liczne zwyczaje i tradycje ułatwiają stworzenie niepowtarzalnej i doniosłej atmosfery. Możemy wśród nich wymienić tradycję wzajemnego wręczania sobie prezentów, która narodziła się już w XIII wieku. W naszym kraju zdobyła jednak popularność dopiero w XIX stuleciu. Upominek świąteczny nawiązuje do darów, jakie Trzej Królowie składali nowonarodzonemu Jezusowi. Odnosi się także do postaci św. Mikołaja, czyli biskupa Miry żyjącego na przełomie III i IV wieku. Duchowny pod osłoną nocy pomagał najbardziej potrzebujący mieszkańcom, dając początek pięknej tradycji. Współcześnie prezent świąteczny stał się symbolem miłości i pamięci. W ten sposób pokazujemy naszą troskę oraz wyrażamy, jak wiele znaczy dla nas rodzina. Zastanawiasz się, co wybrać dla najbliższych? Poznaj nasze pomysły na prezenty świąteczne!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wyświetl 24 48 96

Upominki na święta bożonarodzeniowe z oferty naszego sklepu

W ofercie naszego sklepu znajdziesz liczne pamiątki, które z łatwością udekorujesz wybranym przez siebie obrazkiem. W tym celu możesz wybrać zarówno rodzinne zdjęcie, jak i motyw graficzny nawiązujący do pasji obdarowanej osoby. Warto wybierać fotografie o ważnym znaczeniu symbolicznym, które przywołają piękne wspomnienia. Na uwagę zasługują z pewnością takie prezenty świąteczne jak personalizowane bombki, niepowtarzalne pudełko do przechowywania czy zdjęcia na deseczkach z wybranym przez siebie nadrukiem odpornym na działanie promieniowania słonecznego. Świąteczny upominek możesz wręczyć również dalszej rodzinie i przyjaciołom. W tej roli doskonale spisze się okazjonalna kartka świąteczna, którą z łatwością spersonalizujesz, wybierając własny nadruk. Tak przygotowane życzenia zaskoczą bliskiego, dostarczając mu wiele radości.

Jaki prezent na święta wielkanocne wybrać?

W wielu domach prezenty dajemy sobie także z okazji Wielkanocy. Masz już pomysły na świąteczne prezenty? Nie zapomnij dołączyć kartki z życzeniami. Tradycja wysyłania życzeń sięga już starożytnego Egiptu i Chin. W Europie zwyczaj ten przyjął się na większą skalę w XV wieku. Jeśli chcesz zaskoczyć bliską Ci osobę ciekawą kartką na święta wielkanocne, wybierz pocztówkę z wybranym przez siebie zdjęciem z oferty naszego sklepu. W zależności od swoich potrzeb możesz sięgnąć zarówno po prostą pocztówkę, jak i składaną kartkę. Każda z nich ozdobiona jest dodatkowo symbolicznym motywem świątecznym i wiosennym. Nie jesteś pewien co kupić? Sprawdź, jaki pomysł na prezent świąteczny znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego!