Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne dla dzieci mają na celu stymulowanie zmysłów, na przykład dotyku i wzroku. Uczą prawidłowych reakcji na różnego rodzaju bodźce. Zabawka sensoryczna sprawdzi się zarówno w domu, jak i w różnego rodzaju placówkach. Przykładowo, mogą to być szkoły, przedszkola, żłobki lub placówki organizujące terapię integracji sensorycznej. Tego typu produkty wspomagają prawidłowy rozwój maluchów, jednocześnie zapewniając im wiele radości. Pozwalają na optymalne dopasowywanie reakcji ruchowych lub myślowych do konkretnych doznań lub sytuacji.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wyświetl 24 48 96

Zabawki sensoryczne drewniane z naszego sklepu posiadają wszystkie niezbędne atesty, co czyni je bezpiecznymi dla dzieci. W zależności od modelu są dopasowane do wieku dziecka, a zatem do jego aktualnych potrzeb. Drewniana zabawka sensoryczna stanowi niezwykle praktyczną dekorację do pokoju dziecięcego. Poza wspomaganiem rozwoju dziecka pozwala na skuteczne podkreślenie charakteru wnętrza. Drewniane zabawki sensoryczne mogą występować w różnych kształtach i rozmiarach. Przykładowo, mogą przedstawiać pojazdy kosmiczne, rośliny lub inne obiekty. Ostateczny wybór jest uzależniony od preferencji dziecka oraz jego wieku. W zależności od potrzeb zabawka drewniana edukacyjna może stymulować nawet kilka zmysłów jednocześnie. Pozwala na efektywne angażowanie dziecka do zabaw, a przy tym nie jest męcząca i pozwala mu odpocząć.

W naszej ofercie można znaleźć liczne zabawki sensoryczne dla rocznego dziecka. Są to nieskomplikowane, atrakcyjne wizualnie modele, które skutecznie wspierają rozwój zmysłów. Nie zawierają niewielkich elementów, które stanowiłyby zagrożenie. Ponadto, oferujemy zabawki sensoryczne dla przedszkolaków, które są nieco bardziej skomplikowane. Dają możliwość wykonywania większej liczby czynności i potrafią zaangażować dziecko do długotrwałej zabawy przynoszącej ogrom korzyści. Oferujemy najwyższej jakości zabawki sensoryczne dla starszych dzieci. Ze względu na ich przeznaczenie charakteryzują się jeszcze intensywniejszą kolorystyką oraz większą funkcjonalnością. Posiadają różne kształt i faktury, dzięki czemu mają niezwykle pozytywny wpływ na procesy poznawcze młodych ludzi. Niezależnie od ostatecznego wyboru zabawki drewniane sensoryczne powinny zainteresować każdego świadomego rodzica. Stanowią sprawdzony sposób na stymulowanie rozwoju u dzieci w różnym wieku. Ponadto, są bezpieczne w użytkowaniu i wyróżniają się designem, który podkreśli charakter aranżacji pokoju dziecięcego.