Inspiracje

Jak urządzić pokój dziecka?

mockup

Z pozoru prosty temat jakim jest urządzanie pokoju dla swojej pociechy, szybko może spędzić nam sen z powiek.

Jeśli chodzi o remont pokoju dziecka o wiele ciężej jest zacząć bez konkretnego planu. Najlepszym rozwiązaniem jest projekt pokoju. Nie musi to być projekt od architekta wnętrz. Możemy zaprojektować pokój własnymi siłami i środkami. Najważniejsze jest przemyślenie układu pokoju, dobranie odpowiedniej kolorystki oraz dodatków, które upiększą przestrzeń naszej pociechy. Należy pamiętać, że nasze pociechy posiadają niesamowite ilość energii, dlatego warto pomyśleć o stonowanych kolorach, które nie będą ich dodatkowo pobudzać.

Trzeba również pamiętać, że pokój dziecka to miejsce zabawy, odpoczynku ale również nauki. Niejednokrotnie będziemy musieli to wszystko usytuować w małych pomieszczeniach. Nie możemy też zapomnieć, że nasze pociechy rosną w ekspresowym tempie. To co podoba się nam teraz niekoniecznie musi przypaść do gustu dziecku za jakiś czas, dlatego też należy rozsądnie zaplanować wydatki, aby nie wydać dużej kwoty na krótki okres czasu.

Nie macie pomysłu od czego zacząć? W jakim stylu stworzyć oazę spokoju dla swojego dziecka? Z pomocą może nadejść pinterest. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że jest to kopalnia wiedzy jeśli chodzi o dekorowanie pokoju. Szkoda tylko, że kiedy ja urządzałem pokój synowi nie miałem dostępu do takiej encyklopedii pomysłów. Tam z pewnością znajdziecie tysiące inspiracji!

Jaki kolor wybrać? Obecnym trendem są potocznie nazywane kolory ziemi. Czyli kremy, beże i brązy delikatne żółcie i błękity. Są to dość stonowane kolory, mało agresywne, które nie zdominują całej powierzchni. Kolory te w połączeniu z modnymi teraz drewnianymi dodatkami stworzą piękną i modną przestrzeń.

O czym należy pamiętać? Nie możemy zapomnieć, że z biegiem czasu nasza pociecha będzie potrzebowała strefy do nauki. Tak więc nie tylko łóżko czy inny szafki będą niezbędne, ale również biurko. Ważnym elementem jest również miejsce na przechowywanie skarbów naszych dzieci. Dobrze wiemy jakie ilości zabawek potrafią się nagromadzić w naszym domu. Chyba każdy z nas kiedyś nadepnął na klocek Lego. Dlatego trzeba zapanować nad tym zabawkowym chaosem, dając dziecku przestrzeń na ich przechowywanie.

Jeżeli nie chcemy sobie dokładać pracy w przyszłości warto zamiast malowania na ścianach ulubionych postaci z bajek użyć plakatów czy obrazów, które możemy sprawnie ściągnąć i wymienić na inny dodatek. Chcesz uniknąć dziur w ścianach po wierceniu? Większość dodatków i obrazów możesz zamocować na ścianie za pomocą dwustronnej piankowej taśmy, którą zastosowaliśmy w naszych drewnianych ozdobach. Usunięcie taśmy jest szybkie sprawne i nie pozostawia dziur.

W takim razie do dzieła! Mam nadzieję, że ten krótki wpis ułatwił Ci planowanie urządzenia pokoju. Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić jak będzie wyglądał pokój możesz skorzystać z darmowego kreatora online, który pozwoli Ci zwizualizować wnętrze.